Szybkie pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

Moderator: Moderator

Szybkie pytania i odpowiedzi

Postprzez Administracja » Pt, 4 kwi 2014, 06:57

Będę tutaj wrzucać Wasze pytania i moje odpowiedzi na jakieś pytania, które bardzo często się powtarzają w zapytaniach na Kontakt czy do mnie w grze. Wiem, że nie każdemu chce się czytać FAQ stąd taki prosty system mam nadzieję, że ułatwi sprawę.

SPIS TREŚCI:

Administracja
Władza
Władza

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Postprzez Administracja » Wt, 8 kwi 2014, 09:07

1. "Dlaczego wyrzuciło mnie z grupy na protestach?"
Jeśli Twoja grupa zakwalifikowała się do TOP-50% na końcu danego tygodnia to w grupie w kolejnym tygodniu pozostaje TYLKO Lider grupy. Daje to możliwość Liderowi zgromadzenia nowej ekipy lub tym sposobem może grzecznie się pozbyć nielubianych towarzyszy (zamiast używać przycisku "wypędź"). Jeśli Lider bardzo lubi swoją grupę może zapłacić zagrychami i wtedy pozostali użytkownicy danej grupy nie zostaną wyrzuceni (z wyjątkiem tych, co osiągnęli nowy poziom) - należy wybrać opcję "podlizywanie się organizatorowi".

FAQ: Protesty: Autorytet napisał(a):Z grup, które zakwalifikowały się do TOP-50% zostają wykluczeni wszyscy uczestnicy oprócz Liderów, aby mogli oni znaleźć nowych towarzyszy do kolejnego czwartku.
Administracja
Władza
Władza

Postprzez Administracja » Wt, 8 kwi 2014, 10:07

2. "Dlaczego wspieracie lepszych graczy?! W grupie XYZ jest gracz na 11 poziomie, a cała grupa jest na 10! Wyrzućcie go!"

Obrazek

Jeśli gracz XYZ w poniedziałek, podczas zapisywania się do grupy był na 10 poziomie, a w środę wieczorem osiągnął 11 poziom to nie zostanie on wyrzucony z grupy:

FAQ: Protesty: Zasady i Niuanse napisał(a):Jeśli gracz zdobędzie nowy poziom, to kontynuuje on grę w danej grupie do końca tygodnia lub do momentu aż sam nie opuści grupy. Jest to bonus za zdobycie poziomu, a nie błąd.
Administracja
Władza
Władza

Postprzez Administracja » Wt, 8 kwi 2014, 10:13

3. Jak działa SEJF?
Obrazek

Postać posiada nad 28k. Po najechaniu na sejf pokazuje się ile on przetrzymuje i do kiedy jest ważny. Jeden sejf - 10k, dwa sejfy - 20k i tak dalej. Dlatego gdy ktoś mnie zaatakuje, to będzie mógł mnie obrabować nie na procent od 28k a na procent tylko od 8k. System automatycznie je zabezpiecza i nigdzie nie trzeba ich przenosić ręcznie.
Administracja
Władza
Władza

Postprzez Administracja » Pt, 11 kwi 2014, 09:09

4. "Ja chce równości w grze! Niestety ja znowu miałem pecha i nie działają mi dodatkowe sloty! Proszę o rekompensatę!"

W tej chwili w grze są dostępne dwa dodatkowe sloty:

1.
Obrazek

Wstrząs drink <<+1 slot>>
(czytamy wstrząs drink plus pierwszy slot)

2.
Obrazek

Wstrząs drink <<+2 slot>>
a nie wstrząs drink <<+2 slotY>>
(czytamy wstrząs drink plus d r u g i s l o t, a nie wstrząs drink plus d w a s l o t y. Na końcu słowa slot w nazwie przedmiotu nie ma "Y", który mógłby wskazywać liczbę mnogą)

Jeśli aktywujeci slot pomarańczowy, to pojawi Wam się dodatkowe TRZECIE miejsce. Następnie, po aktywacji czerwonego slotu, to aktywuje się Wam dodatkowe CZWARTE miejsce. Można też aktywować odwrotnie, nie ma różnicy który z nich będzie pierwszy aktywowany.

Czerwone sloty działają tak jak pomarańczowe sloty. Do tej pory, gdy aktywowaliście jednocześnie 10 pomarańczowych drinków, nie pojawiało się Wam w Ekwpiunku 10 dodatkowych miejsc, a jedno dodatkowe miejsce, które zamiast mieć datę ważności na 8h miało na 80h. Jeśli aktywujecie jednocześnie 10 czerwonych drinków, to nie pojawi się Wam 20 dodatkowych slotów na 8h, a jeden dodatkowy - również na 80h.

Tak wygląda Ekwipunek, gdy użyje się drinka pomarańczowego i czerwonego:
Obrazek

Tak wygląda Ekwipunek, gdy użyje się jednocześnie dwóch drinków pomarańczowych i dwóch drinków czerwonych:
Obrazek

Tak wygląda Ekwipunek, gdy użyje się jednocześnie dwóch czerwonych drinków:
Obrazek
Administracja
Władza
Władza

Postprzez Administracja » Pn, 14 kwi 2014, 11:23

5. "Wy łosie jedne! Kto wam dał maturę, że nie potraficie obliczyć 50%!"
Obrazek

Spójrzmy na:
Obrazek

Na 9 poziomie było 7 grup. Wszystkie grupy spełniły warunek, czyli minimum 4 walki i mamy 50%+1. (od x.5 zaokrągla się w górę)
Na 8 poziomie było również 7 grup. 6 grup spełniło warunek odbycia minimum 4 walk. 50% z 6 daje 3.

Na 10 poziomie było 21 grup. Tylko 18 spełniło warunek odbycia minimum 4 walk. 50% z 18 daje 9.

Odpowiedni zapis został dodany do FAQ.

Jeśli grupa nie dostała się do TOP50%, to lider grupy ma możliwość wykupienia za zagrychy opcji, by grupa nie została rozwiązana.

PS.
Packo,
Myślę, że wszystko w grze obliczają skrypty, a nie ktoś fizycznie np. admini. Ale może się mylę...
Administracja
Władza
Władza

Powrót do SOS - Pierwsza pomoc